Zostań rekonstruktorem podczas Marszu Pamięci

Plakat Warsztaty Pruszków mały

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, Powiatu Pruszkowskiego i okolic do udziału w tegorocznym Marszu Pamięci „Tędy Przeszła Warszawa” w roli rekonstruktorów odtwarzających wypędzoną ludność Warszawy. Chętnych zapraszamy na warsztaty przygotowujące do udziału w rekonstrukcji.

30 września 2018 r. Muzeum Dulag 121 wspólnie z Powiatem Pruszkowskim, Fundacją Edukacji Historycznej, a także Instytutem Pamięci Narodowej oraz Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych organizuje Obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc. W ramach tegorocznych Obchodów ulicami Warszawy i Pruszkowa przejdzie Marsz Pamięci „Tędy Przeszła Warszawa”, który zakończy się na terenie dawnego obozu Dulag 121 w Pruszkowie.

Chcielibyśmy, aby w Marszu Pamięci oprócz profesjonalnych rekonstruktorów wzięli udział również mieszkańcy Warszawy, Pruszkowa i okolic.

Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby, które chciałyby wcielić się w role wypędzonych warszawiaków, bądź osób im pomagających, do zgłoszenia się na warsztaty historyczno-rekonstruktorskie organizowane przez Muzeum Dulag 121 i Fundację Edukacji Historycznej. Podczas warsztatów pomożemy uczestnikom odpowiednio przygotować się do Marszu – przybliżymy losy wypędzonej ludności cywilnej oraz historię obozu Dulag 121, a doświadczona rekonstruktorka Małgorzata Retkowska wprowadzi ich w tajniki pracy profesjonalnego rekonstruktora. Doradzimy także jak zdobyć lub przygotować strój, który wierny będzie realiom tamtego czasu. Dla chętnych przygotowaliśmy również krótkie scenki rodzajowe do odegrania podczas Marszu Pamięci.

Do udziału w warsztatach i w Marszu zachęcamy każdego, bez ograniczeń wiekowych. Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi, młodzież, osoby starsze. Dzieci i młodzież poniżej 14. roku życia mogą uczestniczyć w widowisku jedynie w obecności rodziców lub opiekunów.

Liczba miejsc jest nieograniczona!

Terminy warsztatów w Pruszkowie
20 i 27 września g. 18.00
Muzeum Dulag 121 (ul. 3 Maja 8A)
Zgłoszenia: dulag@dulag121.pl, tel.: (22) 758 86 63