Ładowanie Wydarzenia

Żbików na starych fotografiach

apteka Bielawskiego na Żbikowie

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Pruskoviana”, który poświęcony będzie historii naszego miasta, „Żbików na starych fotografiach”. W sobotę, 25 lutego, o godz. 15. gościć będziemy autora książek wspomnieniowych i wspaniałego gawędziarza Tadeusza Huberta Jakubowskiego, który opowie historie związane z najciekawszymi miejscami na Żbikowie.
Tadeusz Hubert Jakubowski – od dziecka związany z Pruszkowem – jest autorem książek wspomnieniowych o naszym mieście oraz utalentowanym gawędziarzem. W ubiegłym roku nakładem Książnicy Pruszkowskiej ukazał się zbiór publikowanych na łamach „Głosu Pruszkowa” „Fotozagadek”, felietonów poświęconych miejscom przedstawionym na zdjęciach dawnego Pruszkowa. Z tej okazji pragniemy Państwa zaprosić na wirtualną przechadzkę z Tadeuszem Hubertem Jakubowskim po dawnym Żbikowie – takim jakim zachował się na dawnych fotografiach – podczas której wysłuchamy opowieści i anegdot związanych z jego historią. Odwiedzimy m.in. szkółki żbikowskie pp. Hoserów, Żbików kościelny, wille oraz osiedle przy ul. 3 Maja oraz Warsztaty Kolejowe.¬ Zapraszamy!
Tadeusz Hubert Jakubowski – harcerz i Zaniak, z zawodu architekt, znany pruszkowski felietonista prasy codziennej i periodycznej, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, autor tomów wspomnieniowych, w których Pruszków odgrywa rolę pierwszoplanową, m.in. „Znakiem tego oskarżony” (2008), „Lata prawie bezgrzeszne” (2009), „Obrazki, przeważnie miniatury” (2011), „Migawki, zdarzenia et cetera…” (2012), „Kram rozlicznego gatunku” (2014), „Pruszków dawno temu” (2016), a także współautor (razem z Jerzym Blancardem) albumu „Pruszków piórkiem i piórem” (2015). Za działalność pisarską odznaczony „Odznaką Honororową im. Krystyny Krahelskiej – Pamięci Powstania Warszawskiego”, medalem „Pro Patria” i „Pro Masovia” oraz nagrodą „Urbs Nova”.
Cykl „Pruskoviana” poświęcony będzie różnym aspektom historii Pruszkowa.

plakat 25 lutego pruskoviana

Szczegóły

Data:
25 lutego 2017
Czas:
15:00
Kategoria wydarzenia:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Muzeum Dulag 121

Miejsce

Muzeum Dulag 121
ul. 3 Maja 8A
Pruszków, Polska
+ Google Map