Ładowanie Wydarzenia

Z polską kolędą przez wieki – koncert w Muzeum Dulag 121

LOGO dulag- JPEG

W ten świąteczny czas pragniemy Państwa zaprosić na niezwykły koncert zespołu SoundCool organizowany w Muzeum Dulag 121 w piątek 28 grudnia o godz. 18:30. Oprócz znanych nam wszystkim popularnych kolęd i pastorałek Zespół zaprezentuje także kolędy powstałe w przełomowych dla Polaków momentach dziejowych oraz podczas ważnych, historycznych wydarzeń w kraju.

Dzisiaj spędzamy święta w spokoju, dostatku i w rodzinnym gronie. Przywołując historyczne kolędy chcemy razem zastanowić się nad tym, jak czas świąt spędzali nasi przodkowie – powstańcy styczniowi, Polacy żyjący pod zaborami, czy w okresie I i II wojny światowej. Jak polskie święta wyglądały na Syberii, jak w Armii gen. Andersa? Jak było w latach 50.? Wspomnijmy razem tych wszystkich, którzy nawet podczas najważniejszych świąt nie mogli czuć się bezpiecznie i często cierpieli głód i niedostatek lub tęsknili za krajem.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in.: „Kolędę warszawską 1939 r”., „W żłobie leży” – kolęda z okresu Powstania Styczniowego, „Jezus Malusieńki”, „Mizerna Cicha”, „Zaśnij dziecino”, „Pokój ludziom dobrej woli” – 1964 r., „Kolęda dla nieobecnych” i wiele innych.

Zapraszamy wspólnego słuchania i wspólnego śpiewania!

Szczegóły

Data:
28 grudnia 2018
Czas:
18:30
Kategoria wydarzenia:
,

Miejsce

Muzeum Dulag 121
ul. 3 Maja 8A
Pruszków, Polska
+ Google Map