Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski
Ładowanie Wydarzenia

Widowisko poetyckie -O przemijaniu – ks. Twardowski

W sobotę, 30 listopada, o godz. 15. Muzeum Dulag 121 zaprasza na widowisko poetyckie „ O przemijaniu – ks. Twardowski”, w reżyserii Karoliny Skrzyńskiej. Spektakl grupy Teatralnia K40 został przygotowany w oparciu  o poetycką i prozatorską twórczość ks. Jana Twardowskiego.

Spektakl grupy Teatralnia K40 to wyjątkowa teatralna inscenizacja, która podobnie jak teksty ks. Twardowskiego – uczy, bawi, a zarazem wzrusza do łez. Aktorzy za pomocą fragmentów jego wierszy i prozy opowiedzą o drodze człowieka przez życie. W czasie interakcji z publicznością zmierzą się  z trudnym motywem, jakim jest zjawisko przemijania.

Ks. Jan Twardowski – wikary w parafii w Żbikowie (1948-1952), katecheta  w tutejszej Państwowej Szkole Specjalnej i w Państwowym Domu Dziecka we wsi Koszajec. „Bez Was świeczki gasną i nie ma żyć dla kogo …”- tak pisał ksiądz Jan Twardowski, w wierszu „Do uczniów moich” o wychowankach miejscowej szkoły specjalnej.

Teatralnia K40 – amatorska grupa teatralna działająca przy Stowarzyszeniu K40 w Komorowie od 2014 r. Zespół tworzą seniorzy pełni pasji, ambicji i życiowego optymizmu. Opiekunką zespołu i pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Karolina Skrzyńska – aktorka związana z teatrem Gardzienice, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Na swoim koncie Teatralnia K40 ma inscenizacje m. in. takich spektakli jak: „Kochanek Sybilli Thompson” opartego na podstawie dramatu Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, „Smoczysko Zamczysko” autorstwa Grażyny Siczek czy „Twardowski dla małych i dużych”.

 

Plakat 30.XI

Szczegóły

Data:
30 listopada 2019
Czas:
15:00
Kategoria wydarzenia:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst