Wernisaż wystawy „Lokalne macierzyństwo”

Zapraszamy na kolejną wystawę zdjęć Pruszkowiaka „Lokalne macierzyństwo”.

Tym razem tematem przewodnim zdjęć jest macierzyństwo. Jego różne wymiary, oblicza i piękno.
Kobiety na zdjęciach, matki, odkryją przed Wami wszystkie aspekty swojego macierzyństwa. Pokażą co jest w życiu ważne i opowiedzą o gorzkich i słodkich stronach bycia mamą. I właśnie te zwykłe/niezwykłe kobiety uchwycił Maciej Bochnowski.

Chciałem pokazać to co nieuchwytne. Ten moment, spojrzenie, objęcie, przytulenie. To coś co jest kwintesencją tej szczególnej miłości między mamą a dzieckiem”.

Każda fotografia opatrzona jest wypowiedzią bohaterki zdjęcia. Matki opowiadają o tym, czym dla nich jest macierzyństwo.

Poprosiłem kobiety o odpowiedź na to pytanie żeby pokazać jak różne na każdym etapie tej drogi jest macierzyństwo. Z jakimi trudami, bolączkami a z jakimi radościami muszą każdego dnia mierzyć się matki. Zależało mi żeby nie były to cukierkowe historie.”

Tych osiemnaście różnych zdjęć będzie można zobaczyć na wernisażu wystawy który odbędzie się w Centrum Handlowym przy Sienkiewicza 19 już 4 września o godz. 19:00 w korytarzu, naprzeciwko HOME&YOU.

Wydarzenie Honorowym Patronatem objęli Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski i
Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa.

Plakat_A2.cdr

Wrzesień 4