„Wehikuł Teatralny Powiatu Pruszkowskiego” – spektakl „Romans z pajacem”

Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski i Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa zapraszają Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na spektakl kostiumowy o charakterze muzycznym, z udziałem trojga aktorów pt. „Romans z pajacem”. Sztuka oparta jest na opowiadaniu przedwojennego komediopisarza, powieściopisarza i scenarzysty filmowego Stefana Kiedrzyńskiego, zamieszkującego przez znaczną część życia w Brwinowie. Historię „Romansu z Pajacem” będzie można poznać w niedzielę, 3 marca w nastrojowej oranżerii w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie (pl. Jana Pawła II 2).

Aktorzy poprzez swoją grę opowiedzą historię małego zespołu teatralnego wędrującego ze spektaklami po mniejszych miejscowościach, o ludziach których teatralna pasja bierze górę nad napotykanymi niewygodami, biedą i przeciwnościami losu. Będzie to zarazem piękna i zabawna historia miłosna okraszona ariami i duetami z operetek Johanna Straussa. Ta teatralna opowieść przynosi wspólną z widzem zabawę i skłania do refleksji nad potrzebą każdego z nas do podążania w życiu za swoją pasją – w szczególności, gdy jest to pasja artystyczna.

Spektakl odegrany będzie przez Artystów z Teatru Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego w ramach objazdu teatralnego o nazwie: „Wehikuł Teatralny Powiatu Pruszkowskiego”. Aktorzy zawitają także do Raszyna (16 marca), Michałowic (24 marca), Piastowa (4 kwietnia) i Nadarzyna (6 kwietnia). Cykliczna prezentacja tych samych wydarzeń kulturalnych w pięciu pruszkowskich gminach ma służyć integracji społeczności Powiatu Pruszkowskiego. Zachęcamy do udziału!

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

0001 (1)

3 marca 2019