Ładowanie Wydarzenia

Wakacje z historią 2017

plakat 3 - Kopia

Jak co roku Muzeum Dulag 121 organizuje w lipcu bezpłatne zajęcia i wycieczki dla dzieci pod hasłem ,,Wakacje z historią’’. Serdecznie zapraszamy na nie dzieci w wieku 7 – 12 lat. Zajęcia odbywać się będą przez trzy pierwsze tygodnie lipca, we wtorki, środy i czwartki w godzinach 10 – 13. Terminy zajęć to: 4,5,6 lipca (tydzień I); 11,12,13 lipca (tydzień II), 18,19,20 lipca (tydzień III). W dniach 5 i 11 lipca zaplanowaliśmy dwie wycieczki i wtedy zajęcia kończyć się będą około godziny 15. lub 16. ,,Wakacje z historią’’ poprowadzą doświadczeni animatorzy oraz pracownicy Muzeum Dulag 121.

W programie znalazły się trzy bloki tematyczne:

„PODRÓŻE MŁODEGO HISTORYKA” – wtorki: 4, 11, 18 lipca

Poznamy Londyn, daleką Azję oraz bliską Skandynawię. Naszym przewodnikiem po stolicy Anglii będzie słynny detektyw Sherlock Holmes, zaś po Szwecji – najsilniejsza dziewczynka świata: Pippi Langstrumpf. W ramach odkrywania tajemnic Dalekiego Wschodu udamy się do Muzeum Azji i Pacyfiku, gdzie wakacyjni podróżnicy będą mogli poznać historię azjatyckich państw i krain oraz magię muzyki charakterystycznej dla tamtych kultur.

„TEATRALIA Z HISTORIĄ W TLE” – środy: 5, 12, 19 lipca

Zajęcia wprowadzą dzieci w niesamowity świat teatru. W programie m.in.: wycieczka do Warszawy, podczas której czekają na nas warsztaty teatralne w Łazienkach Królewskich oraz zwiedzanie Pałacu na Wodzie, Amfiteatru i Teatru Królewskiego. Podczas zajęć stacjonarnych w Muzeum Dulag 121 dzieci wezmą udział w zabawach i animacjach, poznają teatr ruchu i teatr maski oraz stworzą rekwizyty do improwizacji scenicznych, w których wystąpią jako reżyserzy i aktorzy.

„HISTORIA ZAKLĘTA W GLINIANYM DZBANIE” – czwartki: 6, 13, 20 lipca

Jak powstało pierwsze gliniane naczynie? Czy można zrobić stempel bądź instrument muzyczny z gliny? Podczas zajęć poznamy właściwości gliny, różne jej rodzaje i sposoby zastosowania. Wypróbujemy różne techniki ceramiczne, a po warsztatach odwiedzimy pracownię, gdzie gliniane wyroby dzieci trafią do specjalnego pieca. Poprzez gry i zabawy poznamy także ciekawostki o pruszkowskich cegielniach i ich roli w rozwoju Pruszkowa.

 

Z uwagi na ograniczona liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do końca czerwca – zgłoszeń można dokonywać osobiście w siedzibie Muzeum Dulag 121 (ul. 3 Maja 8A, Pruszków), telefonicznie (22) 758 86 63, bądź mailowo na adres: promocja@dulag121.pl .

Zapraszamy serdecznie i już cieszymy się na dobrą wspólną zabawę.

Szczegółowy program „Wakacji z historią” dostępny jest poniżej.

pobierz program

plakat 3 - Kopia

 

Szczegóły

Start:
4 lipca 2017 @ 10:00
Koniec:
20 lipca 2017 @ 17:00
Kategoria wydarzenia:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Muzeum Dulag 121

Miejsce

Muzeum Dulag 121
ul. 3 Maja 8A
Pruszków, Polska
+ Google Map