Wacław Kowalski i Boogie Boys

W setną rocznicę urodzin Wacława Kowalskiego, słynnego Pawlaka z filmu „Sami swoi”, powstał film pt. „Wacław Kowalski. Mieszkaniec Brwinowa”, na którego pokaz premierowy zapraszamy 11 grudnia o godz. 17.00 do sali Widowiskowej Matecznika Mazowsze w Otrębusach, przy ul. Świerkowej 2.

Artysta jest powszechnie znany i kochany i mamy nadzieję, że z okazji tego jubileuszu mieszkańcy powiatu chętnie przyjdą na film, aby lepiej poznać postać tego wspaniałego Aktora. Twórcami dokumentu są nasi mieszkańcy – Adam Gzyra i Waldemar Matuszewski, producentem Jacek Pachnik.

O godz. 18.00 w tej samej sali odbędzie się również koncert zespołu Boogie Boys. Kapela od początku istnienia datowanego na 2002 rok zespół odwiedziła niemal wszystkie kraje europejskie plus kilka na innych kontynentach. Zespół w swoim dorobku ma trzy studyjne albumy, a ich koncerty cieszą się ogromną popularnością. Koncertowali u boku wielu gwiazd (jako suport lub back-up band): Shakin’ Stevens, Ray Manzarek (The Doors), Eric Burdon (The Annimals), Chris Barber, Phill Guy, Studebaker John, James Harman, Rod Piazza i wielu innych. Lider zespołu Bartek Szopiński jak również pozostali członkowie grupy: Szymon Szopiński, Michał Cholewiński zostali wielokrotnie nagrodzeni tytułami: „Pianista Roku”, „Instrumentalista Roku” wg. Czytelników magazynu „Twój Blues”. W roku 2011 reprezentowali Polskę na „1st European Blues Challenge” w Berlinie, gdzie znaleźli się w gronie laureatów „TOP3”. W roku 2012 zostali po raz kolejny uhonorowani tytułem „Zespół Roku” w ankiecie „Blues Top 2011.

Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski objął nad wydarzeniami patronat honorowy.

Wstęp na obydwie imprezy jest bezpłatny. Wejściówki można odbierać w kasie „Matecznika-Mazowsze,” w godzinach 10.00 – 16.00, przy ul. Świerkowej 2 w Otrębusach, LUB zarezerwować pod nr. tel. +48 22 208 82 00.

11 grudnia 2016
,