Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski
Ładowanie Wydarzenia

Spektakl „Wigilie z Polską” cz. 2

 

Po pięciu latach prezentowania spektaklu „Wigilie z Polską” cz. 1, mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego mają okazję w części drugiej przedstawienia, poznać dalsze losy bohaterów.

Autorem spektaklu „Wigilie z Polską ” cz. 2 jest Bogdan Kozyra – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, aktor teatralny i filmowy, mieszkaniec Pruszkowa.Na scenie zobaczymy: Ewę Szostek, Aleksandra Gronka i Macieja Jaskólskiego. O muzykę zadba Paweł Mielnik. W drugiej części przedstawienia wystąpi zespół kolędników z Koszajca.

Od pięciu lat zespół teatralny Studio z Pruszkowa pokazywał spektakl „Wigilia z Polską” cz. 1. Akcja tej części toczyła się na syberyjskim zesłaniu. Tekst był gorąco przyjmowany, często ze łzami w oczach i podziękowaniami dla realizatorów. W tym roku postanowiliśmy przybliżyć losy bohaterów po powrocie z Syberii do wymarzonej i wymodlonej Ojczyzny. A więc to już Polska Ludowa, a bohaterowie przechodzą przez piekło ubeckich przesłuchań i niewiarygodnie wysokich wyroków. Smutne to – ale prawdziwe. Niech spektakl ten stanie się chwilą do przemyśleń nad losem człowieka – tak o spektaklu mówi Gerard Położyński, reżyser.

Wigilie_z_Polska_do_druku_Starostwo

 

Szczegóły

Data:
26 stycznia 2020
Czas:
19:00
Kategoria wydarzenia:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Zespół Teatralny Studio

Miejsce

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP
3 Maja 124
Pruszków, Mazowieckie 05-800 Polska
+ Google Map
Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst