Spektakl „Romans z pajacem” w Piastowie

ZW_900x900px (1)

Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Grzegorz Szuplewski Burmistrz Miasta Piastowa zapraszają Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na spektakl kostiumowy o charakterze muzycznym, z udziałem trojga aktorów pt. „Romans z pajacem”. Sztuka oparta jest na opowiadaniu przedwojennego komediopisarza, powieściopisarza i scenarzysty filmowego Stefana Kiedrzyńskiego, zamieszkującego przez znaczną część życia w Brwinowie. Historię „Romansu z Pajacem” będzie można poznać w czwartek, 4 kwietnia o godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie, przy ul. Warszawskiej 24.

Aktorzy poprzez swoją grę opowiedzą historię małego zespołu teatralnego wędrującego ze spektaklami po mniejszych miejscowościach, o ludziach których teatralna pasja bierze górę nad napotykanymi niewygodami, biedą i przeciwnościami losu. Będzie to zarazem piękna i zabawna historia miłosna okraszona ariami i duetami z operetek Johanna Straussa. Ta teatralna opowieść przynosi wspólną z widzem zabawę i skłania do refleksji nad potrzebą każdego z nas do podążania w życiu za swoją pasją – w szczególności, gdy jest to pasja artystyczna.

Spektakl odegrany będzie przez Artystów z Teatru Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego w ramach objazdu teatralnego o nazwie: „Wehikuł Teatralny Powiatu Pruszkowskiego”. Aktorzy zawitali już do Pruszkowa, ale pojawią się także w Raszynie (16 marca), Michałowicach (24 marca), Piastowie (4 kwietnia) i Nadarzynie (6 kwietnia). Cykliczna prezentacja tych samych wydarzeń kulturalnych w pięciu pruszkowskich gminach ma służyć integracji społeczności Powiatu Pruszkowskiego. Zachęcamy do udziału!

Wstęp wolny. Zaproszenia do odbioru w sekretariacie MOK. Liczba miejsc ograniczona.

Romans-z-Pajacem_Piastow (1)

Kwiecień 4