Spektakl „Romans z pajacem” w Michałowicach

ZW_900x900px (1)

Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Małgorzata Pachecka Wójt Gminy Michałowice zapraszają Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na spektakl kostiumowy o charakterze muzycznym, z udziałem trojga aktorów pt. „Romans z pajacem”. Sztuka oparta jest na opowiadaniu przedwojennego komediopisarza, powieściopisarza i scenarzysty filmowego Stefana Kiedrzyńskiego, zamieszkującego przez znaczną część życia w Brwinowie. Historię „Romansu z Pajacem” będzie można poznać w niedzielę, 24 marca o godz. 19:00 w Urzędzie Gminy Michałowice przy Al. Powstańców Warszawy 1.

Aktorzy poprzez swoją grę opowiedzą historię małego zespołu teatralnego wędrującego ze spektaklami po mniejszych miejscowościach, o ludziach których teatralna pasja bierze górę nad napotykanymi niewygodami, biedą i przeciwnościami losu. Będzie to zarazem piękna i zabawna historia miłosna okraszona ariami i duetami z operetek Johanna Straussa. Ta teatralna opowieść przynosi wspólną z widzem zabawę i skłania do refleksji nad potrzebą każdego z nas do podążania w życiu za swoją pasją – w szczególności, gdy jest to pasja artystyczna.

Spektakl odegrany będzie przez Artystów z Teatru Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego w ramach objazdu teatralnego o nazwie: „Wehikuł Teatralny Powiatu Pruszkowskiego”. Aktorzy zawitali już do Pruszkowa, ale pojawią się także w Raszynie (16 marca), Michałowicach (24 marca), Piastowie (4 kwietnia) i Nadarzynie (6 kwietnia). Cykliczna prezentacja tych samych wydarzeń kulturalnych w pięciu pruszkowskich gminach ma służyć integracji społeczności Powiatu Pruszkowskiego. Zachęcamy do udziału!

Bezpłatne wejściówki dostępne od 18 marca, od godz. 10:00 – odbiór osobisty, Urząd Gminy Michałowice (w godz. pracy urzędu), pok. 226.

Marzec 24
, ,