Soboty z koszykówką w całym powiecie

9 września MKS Pruszków organizuje w Hali MOS pierwszą imprezę z cyklu „Soboty z koszykówką” pod Honorowym Patronatem Starosty Pruszkowskiego. Kolejne odbędą się w innych miejscowościach powiatu pruszkowskiego – Brwinowie, Nadarzynie i Piastowie.

Pruszkowski klub rozpoczyna sezon ‘Sobotą z koszykówką’ – imprezą, która ma na celu promocję tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu powiatu pruszkowskiego. Dla wszystkich chętnych, zarówno trenujących, jak i nie trenujących przeznaczone są otwarte treningi – o 9.00 dla przedszkolaków (roczniki 2009-2013), o 10.00 dla uczniów szkół podstawowych (roczniki 2005-2008), a także mini turniej, rozgrywany między 11.00 a 15.00. Rodzice tych dzieci, którym koszykówka się spodoba będą mogli od razu zapisać je do konkretnych grup treningowych MKS.

Sobota z koszykówką” to impreza, której celem jest zachęcenie jak największej liczby dzieci do rozpoczęcia treningów koszykarskich – mówi Grzegorz Kwasiborski, prezes MKS. Gwarantujemy dobrą zabawę i zdrową aktywność fizyczną wszystkim uczestnikom – zachęca Kwasiborski.

Nad dziećmi czuwać będą trenerzy MKS, a klub zapewnia wszystkim uczestnikom ciepły posiłek. Udział w „Sobocie z koszykówką” jest bezpłatny, dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Powiatu Pruszkowskiego.

Impreza 9 września jest pierwszą z całego cyklu. Kolejne odbędą się w Brwinowie (16 września), Piastowie (7 października), Nadarzynie (21 października) i ponownie w Pruszkowie (11 listopada).

Dokładny program ‘Soboty z koszykówką’:

9.00 – 10.10. Otwarty trening dla przedszkolaków (roczniki 2009-2013).

10.00 – 11.00. Otwarty trening naborowy (roczniki 2005-2008).

11.00 – 15.00. Otwarty mini turniej dla wszystkich chętnych.

Aby wziąć udział w imprezie nie trzeba się nigdzie zapisywać – wystarczy w sobotnie przedpołudnie pojawić się w Hali MOS.

DSC02998a

Start: