Salon Poezji K40 „Pięć sonetów o umieraniu komunizmu”

Salon-Poezji-Jacek-Kaczmarski_670x676_acf_cropped

logo 20-lecie pp

W tym roku obchodzimy rocznicę przełomowych w historii Polski wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 roku, które zakończyły się wielkim zwycięstwem „Solidarności”. To historyczne wydarzenie było impulsem do wprowadzenia najważniejszych zmian w naszym państwie i zwiększyło znaczenie misji samorządów, a także udziału samorządowców w demokratycznym zarządzaniu państwem oraz wspólnotami lokalnymi. Ten rok jest szczególny jeżeli chodzi o rocznice, ponieważ obchodzimy także 20-lecie istnienia powiatów w Polsce i 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki.

W związku z tymi wyjątkowymi rocznicami Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Stanisław Dymura Przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego serdecznie zapraszają na obchody tych wydarzeń, a tym samym do uczestnictwa w przedsięwzięciach społeczno-kulturalnych organizowanych z tej okazji przez Powiat Pruszkowski.

Wydarzenia są współorganizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

***

Czym byłoby „30 lat Wolności” bez nut patriotyzmu zawartych w twórczości Jacka Kaczmarskiego? Podczas Salonu Poezji K40 pn. „Pięć sonetów o umieraniu komunizmu” poświęconego twórczości polskiego Barda zostaną zaprezentowane utwory nawiązujące do przemian ustrojowych i politycznych w Polsce w okresie od upadku komunizmu do wstąpienia do Unii Europejskiej. Wiersze Jacka Kaczmarskiego przeczyta Wiktor Zborowski, a Jego pieśni usłyszymy w wykonaniu Jana Jangi Tomaszewskiego oraz Katarzyny Łochowskiej. Kultowe „Mury” w oryginalnej wersji językowej zaprezentuje Anna Iberszer. Przy fortepianie akompaniował będzie Marcin Mazurek.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 4 czerwca o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, przy ul. Bohaterów Warszawy 4. Bezpłatne wejściówki będą do pobrania od czwartku, 30 maja od godz. 08:30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie przy ul. Drzymały 30, pok. nr 403 (piętro IV, wejście C).

Salon-Poezji-Jacek-Kaczmarski

Czerwiec 4