Rusza III edycja Akademii Społecznie Aktywnych

16 maja 2018 r., o godz. 17:30 w powiatowym Centrum Dialogu Społecznego w Pruszkowie, ul. Drzymały 5 rusza tegoroczna edycja cyklu szkoleń dla organizacji pozarządowych realizowanych pod znanym z ubiegłych lat hasłem „Akademii Społecznie Aktywnych”. Cykl szkoleń organizowany w tym roku rozpocznie warsztat pt. „Jak organizacja może przyciągać fotografią. Komunikacja wizualna. Poprawność wizualna. Storytelling”, w ramach którego społecznicy z terenu powiatu będą mogli zgłębić tajniki skutecznego wykorzystania obrazu, fotografii w działalności stowarzyszeń, środowisk i grup nieformalnych, jak również zapisać się na trzy warsztaty pozwalające na zdobycie praktycznych umiejętności w tym zakresie.

Szkolenia i warsztaty organizowane w ramach Akademii mają za zadanie przybliżyć społecznikom z organizacji oraz liderom społecznych grup nieformalnych szereg zagadnień związanych z formalnym, organizacyjnym i merytorycznym zakresem działań społecznych. W edycji wiosenno-letniej ASA 2018 postanowiliśmy skupić się na trzech niezwykle ważnych aspektach działalności organizacji pozarządowych:

– skutecznemu wykorzystaniu obrazu, strony wizualnej w działalności i promocji stowarzyszeń,

– ostatnich zmian w prawie dotyczących organizacji pozarządowych (w tym RODO), oraz

– problemom związanym z prowadzeniem finansów organizacji pozarządowej.

Organizacje pozarządowe mogą również skorzystać z bezpłatnych porad księgowego, prawnika, a także doświadczonego społecznika, w pełnym zakresie działalności organizacji. Dyżury odbywają się w Centrum Dialogu Społecznego w środy, w godz. 17-19. Dyżury będą trwały do początku wakacji.

Projekt jest realizowany przez Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego ze środków Powiatu Pruszkowskiego.

Afisz_ASA1_2018_druk

16 maja 2018