Muzyczny stand-up Czesława Mozila „Spowiedź Emigranta”

logo 20-lecie pp

W tym roku obchodzimy rocznicę przełomowych w historii Polski wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 roku, które zakończyły się wielkim zwycięstwem „Solidarności”. To historyczne wydarzenie było impulsem do wprowadzenia najważniejszych zmian w naszym państwie i zwiększyło znaczenie misji samorządów, a także udziału samorządowców w demokratycznym zarządzaniu państwem oraz wspólnotami lokalnymi. Ten rok jest szczególny jeżeli chodzi o rocznice, ponieważ obchodzimy także 20-lecie istnienia powiatów w Polsce i 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki.

W związku z tymi wyjątkowymi rocznicami Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Stanisław Dymura Przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego serdecznie zapraszają na obchody tych wydarzeń, a tym samym do uczestnictwa w przedsięwzięciach społeczno-kulturalnych organizowanych z tej okazji przez Powiat Pruszkowski.

Wydarzenia są współorganizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

***

Jednym z organizowanych przedsięwzięć społeczno-kulturalnych jest Muzyczny stand-up Czesława Mozila „Spowiedź Emigranta” – przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji, ojczyźnie, a także o codziennym życiu artysty. To połączenie monodramu, stand-upu i koncertu jednego z najpopularniejszych współczesnych artystów, który opowie o Polsce widzianej z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem.

Stand-up odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca o godz. 16:00 w sali audytoryjnej Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, przy ul. Bohaterów Warszawy 4. Bezpłatne wejściówki będą do pobrania od wtorku, 28 maja od godz. 08:30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie przy ul. Drzymały 30, pok. nr 403 (piętro IV, wejście C).

Mozil

Czerwiec 2