Ładowanie Wydarzenia

„Moje wczoraj” – spotkanie autorskie z panem Janem Eljaszewiczem

Moje wczoraj - plakat jpg mały

Muzeum Dulag 121 i Książnica Pruszkowska zapraszają na spotkanie z Janem Eljaszewiczem – pruszkowianinem, byłym więźniem obozu Dulag 121 i autorem książki „Moje Wczoraj”. Spotkanie odbędzie się 24 lutego o godz. 15. w Muzeum Dulag 121.

Pan Jan Eljaszewicz przeżył Powstanie Warszawskie na Górnym Czerniakowie. Jego ojciec brał udział w walkach powstańczych, natomiast on jako dziecko, razem z mamą, ukrywał się w czerniakowskich piwnicach.  Po upadku powstania zostali przepędzeni na Dworzec Zachodni, skąd przewieziono ich do obozu w Pruszkowie. Po 5 dniach pobytu w Dulagu 121 zostali przetransportowani do szpitala w Grodzisku Mazowieckim, a na początku 1945 r. wraz z nim  ewakuowani. W okolicach Tomaszowa Mazowieckiego udało im się uciec i dostać do rodziny w Milanówku. Swoje wspomnienia Pan Eljaszewicz spisał w książce „Moje Wczoraj” wydanej w 2017 r.

Muzeum Dulag 121 i Książnica Pruszkowska zapraszają na spotkanie autorskie, podczas którego opowie on o  swoich wojennych losach, pobycie w obozie Durchgangslager 121, a także o zaangażowaniu w budowę pomnika upamiętniającego więźniów pruszkowskiego obozu.

Moje wczoraj - plakat jpg mały

 

Szczegóły

Data:
24 lutego 2018
Czas:
15:00
Kategoria wydarzenia:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Muzeum Dulag 121
ul. 3 Maja 8A
Pruszków, Polska
+ Google Map