Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski
Ładowanie Wydarzenia

Kolędowanie Nadziei 2017

Muzeum Dulag 121 razem z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści oraz Restauracją „Ucieranie Treści” zaprasza na coroczne rodzinne warsztaty, które odbywają się w niezwykłej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia – „Kolędowanie Nadziei 2017”. Połączą one elementy kolędniczych opowieści z kreatywnymi warsztatami i zabawą dla całej rodziny. Zgłoszenia do 23 grudnia.

30 grudnia o godz. 16:00 zapraszamy na coroczne spotkanie w Restauracji „Ucieranie Treści”, gdzie Michał Malinowski, dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści wraz z animatorami przeprowadzi bożonarodzeniowe warsztaty dla rodzin z dziećmi.

Pragniemy, aby „Kolędowanie Nadziei 2017” łączyło elementy tradycyjnych, kolędniczych opowieści z kreatywnymi warsztatami dla całej rodziny. Obok opowieści oraz wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, centralnym punktem programu będą warsztaty papierowych teatrzyków, pobudzające wyobraźnię i pomysłowość zarówno dzieci, jak i dorosłych. Można będzie też nauczyć się, jak ciekawie zilustrować i opowiedzieć bajkę z użyciem technik scenicznych oraz jak stworzyć samodzielnie lalki do przedstawienia. Mini teatrzyki, które powstaną na warsztatach, będą świątecznym prezentem dla uczestników „Kolędowania Nadziei”. Dopełnieniem atrakcji będzie tworzenie mechanicznych zabawek i kostiumów kolędniczych, tworzenie budowli z klocków i zabawy z Bajkostworami, które nas odwiedzą.

Spotkanie ma na celu ukazać i nauczyć jak wspólnie spędzać wolne chwile w atmosferze opowieści, rodzinnego kolędowania i tworzenia.

W programie:

  • Opowieść świąteczna
  • Tworzenie kostiumów kolędniczych
  • Budowanie z klocków – tworzenie opowieści
  • Opowieści z okienkiem Kamishibai
  • Świat papierowych teatrzyków
  • Tworzenie mechanicznych zabawek
  • Wspólne kolędowanie
  • Zabawa z Bajkostworami
  • Poczęstunek dla małych i dużych

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
Zgłoszenia do 23 grudnia 2017 r.:
dulag@dulag121.pl; tel. 22 758 86 63

2

Szczegóły

Data:
30 grudnia 2017
Czas:
16:00
Kategoria wydarzenia:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Restauracja „Ucieranie Treści”
ul. Obrońców Pokoju 8
Pruszków, mazowieckie 05-800 Polska
+ Google Map
Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst