Koncert znakomitego męskiego zespołu wokalnego Kairos i piękna wystawa ikon

Pragnąc uczcić pamięć zmarłego w dniu 8.12.2017 roku Wójta Gminy Nadarzyn Janusza Grzyba, Dyrekcja NOK zdecydowała o przeniesieniu wernisażu Wystawy Ikon Grupy Agathos i koncertu Męskiego Zespołu Wokalnego Kairos, które miały odbyć się 9 grudnia 2017 r. Na wernisaż i koncert zapraszamy 17 grudnia 2017 r. O godzinie 17.00 rozpocznie się wernisaż, na koncert zapraszamy po otwarciu wystawy.

KAIROS koncertował na wielu prestiżowych polskich i zagranicznych scenach, m.in. w Katedrze Berlińskiej, w paryskim College des Bernardines, w katedrze ormiańskiej we Lwowie i w Kościele Mariackim w Krakowie. Twórcą i liderem zespołu jest Borys Somerschaf – dyrygent,
kompozytor i wokalista.

Malarze z grupy Agathos inspirują się tradycją ikonopisania sięgającą czasów sprzed podziału na Kościół Wschodni i Zachodni. W galerii 51 m2 zobaczymy współczesne ikony pisane z zastosowaniem tradycyjnych technik, a podczas wernisażu odbędzie się pokaz prezentujący poszczególne etapy ich powstawania. Technikę pisania ikon podczas specjalnego pokazu przybliży Ewa Grześkiewicz, której prace również znajdą się na wystawie. Zobaczymy też ikony Katarzyny Barszcz, Bartosza Bremera, Małgorzaty Dżygadło- Niklaus, Julity Jaśkiewicz-Macek i Cecylii Szali.

Wstęp wolny!!!

17 grudnia 2017