Ładowanie Wydarzenia

„Festiwal” w kinie NOKOWYM

festiwal

Zapraszamy 13 kwietnia (piątek) na godzinę 19:00 do siedziby NOK na film dokumentalny pt. „Festiwal”. To propozycja nie tylko dla melomanów. Zainteresuje wszystkich, którzy chcieliby zajrzeć za kulisy ważnych kulturalnych wydarzeń. Po projekcji tradycyjnie odbędzie się spotkanie z twórcami: Anną Gawlitą i Tomaszem Wolskim. Dzięki gościom będzie można podejrzeć filmowy mikrokosmos nieomal z każdej możliwej strony, zarówno z punku widzenia scenarzysty, reżysera, montażysty i producenta.    

 

FESTIWAL

film dokumentalny

Polska 2017, 85′

scenariusz i reżyseria: Anna Gawlita, Tomasz Wolski

zdjęcia: Tomasz Wolski

montaż: Tomasz Wolski

kierownik produkcji: Anna Gawlita

producent: Anna Gawlita

 

Dla muzyka posiadającego słuch absolutny oraz ponadprzeciętną wrażliwość każdy występ przed publicznością jest lekcją oraz próbą zmierzenia się z wybitnymi poprzednikami oraz samym sobą. Podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i Jego Europa przyglądamy się artystom podczas ich przygotowań do występów. Stajemy się uczestnikami prób, w których muzycy zbliżają się do artystycznej perfekcji, czerpiąc radość z każdej zagranej frazy muzycznej. Ich wykonania, rozmowy, które prowadzą między sobą, oraz przygotowania do wejścia na scenę składają się na wyjątkowy portret osobowości tych pianistów. Wszyscy dążą do doskonałego wykonania utworów, ale czasem, po koncercie, odczuwają coś o czym mówił Artur Rubinstein – demi-succès.

 

ANNA GAWLITA – założycielka firmy producenckiej KIJORA Film, producentka filmowa i kierownik produkcji. Odpowiedzialna za realizację takich filmów jak: “Szczęściarze”, “Lekarze”, “Pałac” Tomasza Wolskiego czy “Dziennik z podróży” Piotra Stasika i “Casa Blanca” Aleksandry Maciuszek. Stale współpracuje z Krakowską Fundacją Filmową. Wykładowca w Szkole Wajdy, Gdyńskiej Szkole Filmowej, Łódzkiej Szkole Filmowej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Radca prawny.

 

TOMASZ WOLSKI – ur. 1977. Scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Asystent reżysera przy realizacji Born Dead (2004) Jacka Bławuta. Autor filmów dokumentalnych: Cisza, Klinika, Złota rybka, Aktorzy oraz Szczęściarze. Laureat licznych nagród festiwalowych, m.in. w Neubrandenburgu, Pamplonie, Wrocławiu i Krakowie.

Więcej informacji: http://kinonokowe.blogspot.com/

Wstęp wolny!!!

 

 

Szczegóły

Data:
13 kwietnia 2018
Czas:
19:00
Kategoria wydarzenia:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Nadarzyński Ośrodek Kultury
Pl. Poniatowskiego 42
Nadarzyn, 05-830
+ Google Map