Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski
Ładowanie Wydarzenia

Europejskie Dni Dziedzictwa w MSHM w Pruszkowie

„Archeologia i ołówki” – te dwa tytułowe hasła bliskie są wielu mieszkańcom Pruszkowa. Dla ułatwienia powiązane jednym tylko nazwiskiem – braci Majewskich – archeologa oraz założyciela pruszkowskiej fabryki ołówków. Działalność Majewskich była na tyle szeroka, że bez trudu odnaleźć w niej można inspiracje dla najróżniejszych atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Organizatorzy skorzystali z całego wachlarza tych możliwości tworząc muzealny program w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, które w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie będą miały swoją odsłonę 14 września br. 

PROGRAM:

godz: 11:00 i 17:00 – Muchy łapać – teatrzyk inspirowany twórczością Erazma Majewskiego. To propozycja Opowieści z walizki dla dzieci od lat 6 (chociaż i nieco młodsze mogą znaleźć w spektaklu sporo przyjemności);

godz. 11:00 (dla dzieci w wieku 6-9 lat) i 13:00 (dla dzieci w wieku 10-12 lat) – Dlaczego doktor Muchołapski tak kochał owady? – najmniejsi mieszkańcy parku Potulickich, spacer dla rodzin z dziećmi;

Dla nieco starszych i dorosłych gości:

godz. 16:00 – Bracia Majewscy – między pruszkowskim przemysłem a archeologią. Opowieść o niezwykłym rodzeństwie z przełomu XIX i XX wieku. Spotkanie z Marią Krajewską (Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie) oraz rodziną Majewskich poprowadzi Grzegorz Zegadło, dyrektor pruszkowskiej biblioteki.

Ponadto:

godz. 11:00-15:00 – Archeostacja, czyli okazja do wcielenia się w archeologa i poszukiwacza skarbów.

Przez cały czas czynna będzie także wystawa stała. Dodatkową atrakcją będzie również wystawa czasowa Amerykanin w Warszawie. Stolica w obiektywie Juliena Bryana 1936-74.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

IMG_7278 inspektor12

 

Miejsce

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego
Plac Jana Pawła II 2
Pruszków,
+ Google Map
Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst