„Dziedzictwo przyrody nieożywionej w Pruszkowie” – spacer organizowany przez Muzeum Dulag 121 w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

plakat wyróżniający

W ramach 25. Europejskich Dni Dziedzictwa Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski oraz Muzeum Dulag 121 zapraszają na spacer poświęcony geointerpretacji obiektów przyrody nieożywionej na terenie Pruszkowa. Edukacyjny spacer historyczny zatytułowany „Dziedzictwo przyrody nieożywionej w Pruszkowie” poprowadzą prof. Maria Górska-Zabielska i dr Ryszard Zabielski.

Podczas spaceru mowa będzie o czasach, kiedy na terenie obecnego Pruszkowa rozprzestrzeniała się pokrywa grubego lodu oraz o procesach geologicznych, które w głównej mierze odpowiedzialne były za dzisiejszy kształt tutejszej rzeźby terenu. Nie zabraknie również informacji o geologicznych osadach i ich zróżnicowanej genezie oraz o formach ich występowania. Prowadzący wytłumaczą uczestnikom spaceru i zinterpretują genezę wszystkich tych form przyrody nieożywionej, które świadczą o przeszłości geologicznej miasta. Teren obecnego Pruszkowa cechuje bogata georóżnorodność, dzięki której istnieje potencjał do kształtowania interesującego wizerunku miasta oraz jego zrównoważonego rozwoju.

Termin: 9.09.2017 (sobota), godzina 16.00

Miejsce zbiórki: Park Bersohna (skwer przy dworcu PKP Pruszków)

plakat edd

9 września 2017