Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski
Ładowanie Wydarzenia

Dawne warsztaty kolejowe w Pruszkowie jako zabytek techniki i architektury przemysłowej – spacer historyczny

18 sierpnia o godz. 14:00 zapraszamy na kolejny spacer z cyklu Pruskoviana poświęcony historii Warsztatów Kolejowych na Żbikowie. Tym razem po terenie dawnego ZNTK oprowadzą nas dr hab. Zbigniew Tucholski oraz mgr inż. Stefan Fuglewicz. Spotykamy się przy Muzeum Dulag 121.

Na terenie dawnych Warsztatów Kolejowych na Żbikowie obok nowoczesnych hal znajdziemy budynki z XIX i XX wieku, które są pozostałościami po kolejowej przeszłości tego obszaru. Dwaj znawcy i badacze kolejnictwa oraz fortyfikacji, a także specjaliści w zakresie ochrony i konserwacji zabytków, oprowadzą nas po terenie dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego i opowiedzą o zabytkowych obiektach znajdujących się na tym terenie.

Uczestnicy spaceru będą mogli poznać historię dawnych warsztatów Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej na Żbikowie, spojrzeć na ich relikty z perspektywy historii kolejnictwa i fortyfikacji. W trakcie spotkania omówione zostaną także zagadnienia konserwatorskie związane z ochroną zabytkowych obiektów dawnych warsztatów. Będzie okazja dowiedzieć się, jak wiele cennych zabytków mamy na terenie naszego miasta i jaką mają historię.

Serdecznie zapraszamy.

Plakat mały

Szczegóły

Data:
18 sierpnia 2018
Czas:
14:00
Kategoria wydarzenia:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Muzeum Dulag 121
ul. 3 Maja 8A
Pruszków, Polska
+ Google Map
Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst