Koncert „Etno Moniuszko” w Nadarzynie

Szablon do Urzędu Miasta

logo 20-lecie pp

W tym roku obchodzimy rocznicę przełomowych w historii Polski wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 roku, które zakończyły się wielkim zwycięstwem „Solidarności”. To historyczne wydarzenie było impulsem do wprowadzenia najważniejszych zmian w naszym państwie i zwiększyło znaczenie misji samorządów, a także udziału samorządowców w demokratycznym zarządzaniu państwem oraz wspólnotami lokalnymi. Ten rok jest szczególny jeżeli chodzi o rocznice, ponieważ obchodzimy także 20-lecie istnienia powiatów w Polsce i 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki.

W związku z tymi wyjątkowymi rocznicami Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Stanisław Dymura Przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego serdecznie zapraszają na obchody tych wydarzeń, a tym samym do uczestnictwa w przedsięwzięciach społeczno-kulturalnych organizowanych z tej okazji przez Powiat Pruszkowski.

Wydarzenia są współorganizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

***

Zachęcamy do udziału w wyjątkowym koncercie organizowanym we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury oraz parafią pw. św. Klemensa w Nadarzynie. Będzie to trzeci wieczór z cyklu „Mazowsze w Koronie” pt. „Etno Moniuszko”.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w koncercie i podziwiania niezwykłego talentu artystów, m.in. Marii Pomianowskiej grającej na staropolskich i azjatyckich fidelach kolanowych, która jest adiunktem w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dyrektorem Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Komponuje i koncertuje na całym świecie z cenionymi artystami oraz tworzy unikatowe programy z muzykami z całego świata, bazujące na muzyce ludowej z Mazowsza. Hubert Giziewski zagra tym razem na akordeonie. Wykonał dziesiątki koncertów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i centrach artystycznych w Polsce. Koncertuje również na włoskim instrumencie „Pigini Super Bajan Sirius”.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca o godz. 18:00 w parafii pw. św. Klemensa w Nadarzynie, przy ul. Kościelnej 1. Wstęp wolny.

plakat_mazowsze w koronie_2018_sokołów0001 (1)0002

2 czerwca 2019