15. edycja Mistrzostw Polski Aktorów w pływaniu

swimmers-79592_1920

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego do kibicowania znanym polskim aktorom podczas 15. edycji Mistrzostw Polski Aktorów w pływaniu! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 17 marca od godz. 11:00 i zgromadzi współzawodniczących ze sobą artystów z całej Polski, u których aktorski talent idzie w parze ze zdrowym stylem życia. Na mistrzostwa przybędą m.in.: Karol Strasburger, Michalina Sosna, Małgorzata Potocka, Agata Załęcka, Tatiana Sosna-Sarno, Ewelina Ruckgaber, Agnieszka Mrozińska, Arkadiusz Janiczek, Hiroaki Murakami, Mateusz Banasiuk i inni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do pruszkowskiej pływalni „Kapry” przy ul. Andrzeja 3. Honorowy patronat nad mistrzostwami objęli: Związek Artystów Scen Polskich, Krzysztof Rymuza Starosta Powiatu Pruszkowskiego, Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa i Małgorzata Pachecka Wójt Gminy Michałowice.

Aktorzy będą rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: do 30 lat, 31- 40, 41-50 oraz 51 +, w stylach: motylek 25 metrów, grzbiet 25 metrów, żabka 25 metrów i żabka 50 metrów. Panie przepłyną kraulem w dwóch kategoriach: na 25 i 50 metrów. Panowie natomiast będą mieli do pokonania dwa razy dłuższe dystanse: 50 i 100 metrów.

Aby zostać Mistrzynią i Mistrzem Polski, trzeba przepłynąć wszystkie dystanse we wszystkich stylach w jak najlepszym czasie. Czasy startów będą sumowane.

Na zakończenie odbędą się sztafety. Panie pokonają dystans 4 x 25 metrów, a panowie 4 x 50 metrów.

Zachęcamy zawodników i kibiców mistrzostw do wsparcia zbiórki pieniężnej na operację rocznej Lenki, której grozi amputacja nóżki. Środki będą zbieranie na trybunach podczas zawodów.

Patronat medialny: SuperExpress, wpr24.pl.

Mistrzostwa - pływanie

Marzec 17