Dzień dobry Panie Starosto
chciałabym zapytać o możliwość zainstalowania świateł dyscyplinujących w Brwinowie na ul. Powstańców Warszawy na wysokości przychodni, a także montażu kamer rejestrujących przejazdy na czerwonym świetle przy światłach na Wilsona i Piłsudskiego. Z tego co wiem Burmistrz Gminy Brwinów składał takie wnioski, ale nie spotykały się z Pana poparciem. Ulice wymienione przeze mnie są drogami o bardzo dużym natężeniu ruchu.
Chciałam zapytać także, dlaczego Zarząd Powiatu Pruszkowskiego zdecydował o wykonaniu 4 sygnalizacji świetlnych na ul. Rolnej w Kajetanach na przejściach dla pieszych prowadzących z chodnika do przystanków autobusowych?
Mam nadzieję, że Damy radę.

Magda

Szanowna Pani Magdo,

w odpowiedzi na pytanie dotyczące budowy sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie przychodni zdrowia Alfa przy ul. Powstańców Warszawy w Brwinowie,  została włączona do planu prac przewidzianych do realizacji w 2017 r. Odpowiadając na pytania dotyczące rejestracji kamerami pojazdów łamiących przepisy wyjaśniam, że Starosta stanowiąc prawo poprzez zatwierdzanie organizacji ruchu nie ma uprawnień do jego egzekwowania. Do tych działań uprawniona jest policja, która dba o dyscyplinowanie kierowców.

Ulica Rolna w Kajetanach jest prostym odcinkiem (ok.2,8 km) drogi tranzytowej, dlatego też na całej jej długości zostały rozmieszczone 4 komplety sygnalizacji reagujące na przekraczanie prędkości, tworząc tzw. system dyscyplinowania kierowców. Sygnalizacje te spełniają także drugą funkcję – ułatwiają pieszym przechodzenie przez jezdnię.