Szanowny Panie Starosto
Jakie stanowisko zajmie Pan i władze powiatu, jak organ nadrzędny w stosunku do SPZOZ i jego dyrektora, wobec jego decyzji o wypowiedzeniu najmu lokali przychodniom mieszczącym się w budynku przy ul. Drzymały 19/21. Jest to istotne dla Nas pacjentów. Oczekujemy na konkretną odpowiedź.

Andrzej

Szanowny Panie,

Decyzja podjęta przez Dyrektora SPZZOZ w Pruszkowie dotycząca wypowiedzenia umów najmu lokali prywatnym przychodniom w budynku przy ulicy Drzymały 19/21 należącym do Powiatu została podyktowana dbałością o powiatową służbę zdrowia oraz mienie powierzone SPZZOZ-owi w Pruszkowie.

Prywatne NZOZ-y zajmują w budynku najbardziej eksponowane powierzchnie- głównie na parterze oraz I-piętrze. Poradnie prowadzone przez SPZOZZOZ w Pruszkowie są zlokalizowane na trzech kondygnacjach budynku (II, III i IV piętro), natomiast rejestracja znajduje się na I piętrze, sąsiadując z prywatnymi podmiotami. Taki rozkład pomieszczeń w budynku jest niekorzystny i nie sprzyja rozwojowi usług medycznych świadczonych dla mieszkańców powiatu. SPZZOZ w Pruszkowie ma plany związane z rozwojem z rozwojem zarówno specjalistyki jak i Podstawowej Opieki Zdrowotnej z korzyścią dla mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego. Pragnę podkreślić, ze zależy nam na polepszeniu jakości i dostępności opieki zdrowotnej dla naszych pacjentów.