Welcome to Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Welcome to Powiat Pruszkowski

Witam. Zwracam się z prośbą o oświetlenie ulicy powiatowej Pruszkowskiej na odcinku od Granicy do Strzeniówki (od ok 1 km). Ulica ta oświetlona jest od Nadarzyna do Strzeniówki. Nie ma oświetlenia na odcinku od granicy. Znajduje się tam ostry zakręt gdzie dochodzi do sporej liczby wypadków w nocy. Warunki mimo ograniczenia prędkości do 40 km są złe zwłaszcza gdy jest ciemno, mokro lub gdy spadają liście. Jadąc od strony Strzeniówki część pierszorazowych kierowców w nocy nie dostrzega zakrętu i potrafi wjechać w drogę leśną (po lewo) narażając się na czołowe zderzenia. Droga jest wąska. Dodatkowo często na zakręcie w Granicy przemieszcza się zwierzyna leśna. Drogą tą chodzą też ze względu na braka chodnika chodzą też piesi. Formalnie za oświetlenie drogi powiatowej odpowiada Burmistrz Brwinowa -nie mniej zarówno pisemnie jak i ustnie deklaruję się że nie będzie oświetlał tej drogi ani budował chodnika W przeciwieństwie np. do Gminy Nadarzyn, gdzie ta droga też częściowo na terenie leśnym jest oświetlona). Na tej drodze panuje dość duży ruch. Uprzejmie proszę o zajęcie się sprawą (droga powiatowa) bez spychologi że to Gmina Brwinów i td.. Podatnika/mieszkańca nie interesuje czyja jest to droga, płaci podatki i chce by urzędnicy potrafili się dogadać.

Artur

Szanowny Panie Arturze,

rozumiem Pana niezadowolenie z zaistniałej sytuacji, nam również zależy na bezpieczeństwie mieszkańców powiatu, ale w świetle obowiązującego prawa planowanie i finansowanie oświetlenia miejsc publicznych i dróg znajdujących się na terenie gminy należy wyłącznie do zadań właściwego burmistrza/wójta. W ramach analizy bezpieczeństwa i warunków ruchu wystąpiliśmy do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie z prośbą o podanie liczb oraz rodzaju zdarzeń drogowych z ostatnich dwóch lat na odcinku drogi od Granicy do Strzeniówki. Jeśli potwierdzi się znaczna ilość zdarzeń w tym miejscu zarekomendujemy Burmistrzowi potrzebę oświetlenia tej drogi.