Welcome to Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Welcome to Powiat Pruszkowski

Witam
Proszę o informację kiedy zostanie wykonana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej a Bohaterów Wolności w Piastowie. Dziwi mnie wypowiedź urzędnika starostwa, cyt. \"że trzeba sprawdzić natężenie ruchu, które określi czy celowe jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu w tym miejscu, poprzez budowę sygnalizacji\". Głównym celem wykonania sygnalizacji jest bezpieczeństwo pieszych, a szczególnie  dzieci, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 3. Czy urzędnik posłał by swoje dziecko przy takim natężeniu ruchu jaki występuje na tej ulicy? Proszę o informację na jakim etapie są prace.

Michał

Szanowny Panie Michale,

Pragnę poinformować, że kwestie dotyczące zasadności budowania sygnalizacji świetlnych są uregulowane w przepisach i normach, które zalecają stosować takie rozwiązania w zależności od natężenia ruchu pieszych i pojazdów. Dlatego też, Powiat Pruszkowski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powiatu zawarł porozumienie z Miastem Piastów na opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu dróg powiatowych ul. Bohaterów Wolności i ul. Warszawskiej w Piastowie wraz z analizą jej oddziaływania na skrzyżowanie ul. Warszawskiej i al. Wojska Polskiego – rondo im. R. Kaczorowskiego. Termin wykonania dokumentacji to koniec listopada 2016 r.