Szanowny Panie Starosto,

Proszę o monit reorganizacji ruchu na ulicy Grodziskiej w Starej Wsi.  Od dłuższego czasu prosimy jako mieszkańcy o poprawę bezpieczeństwa , poprzez uspokojenie ruchu samochodowego. Jest to droga prowadząca do przystanku gimbusu i ma ograniczenia prędkości, jednak wielu kierowców nagminnie to lekceważy. Sytuacja się obecnie mocno pogorszyła po rozpoczęciu prac na DK8. Grodziska stała się objazdem zakorkowanej Katowickiej. Prosimy o pomoc, bo policyjne kontrolę pomagają doraźne.
Proponujemy zakaz wyprzedzania od Południowej do Poziomowej oraz spowalniacz w okolicach przystanku gimbusu.
Dziękuję i pozdrawiam.

Radek Frankowski

Szanowny Panie Radku,

informuję, że Zarząd Powiatu Pruszkowskiego w 2016 r. zlecił do wykonania budowę Systemu Dyscyplinowania Kierowców na drodze powiatowej nr 1501W ul.Grodziskiej w Starej Wsi w dwóch miejscach: przy pętli autobusowej oraz przy ul. Poziomkowej.
Termin realizacji tego zadania określono do dnia 09.11.2016 r.
System Dyscyplinowania Kierowców poprawia bezpieczeństwo w ruchu drogowym poprzez wymuszenie poruszania się z dozwoloną prędkością na określonym odcinku drogi. Jeżeli kierowca przekroczy dozwoloną prędkość na zainstalowanych sygnalizatorach świetlnych zapali się czerwone światło.