Welcome to Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Welcome to Powiat Pruszkowski

Jaka jest przyczyna braku zaangażowania władz powiatu pruszkowskiego w tematykę transportu na poziomie międzygminnym? W innych powiatach (otwocki, wołomiński) starostwie aktywnie uczestniczą w rozmowach z przewoźnikami, a nawet wspierają te inicjatywy własnymi środkami. Tymczasem stoimy przed wizją armagedonu komunikacyjnego, czyli wyłączenia na okres kilkunastu miesięcy kursowania pociągów na trasie Warszawa-Grodzisk. Jakie jest stanowisko władz powiatu pruszkowskiego w tej sprawie? Jakie działania zamierza podjąć powiat, aby ułatwić mieszkańcom podróżowanie do pracy/szkoły w przypadku faktycznego zamknięcia linii kolejowej?

Paweł

Szanowny Panie Pawle,

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego w marcu br. zwrócił się do włodarzy gmin znajdujących się w powiecie o przesłanie informacji o realizowanych  przewozach osób, liniach autobusowych, trasach przejazdów, podjętych uchwałach organów stanowiących oraz kwotach zapisanych w budżecie na 2016 oraz prognozach wieloletnich związanych z tym zadaniem. Zebrane informacje posłużą do opracowania planu transportowego.