Proszę o informację czy obecnie są jakiekolwiek plany budowy chodnika lub ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Pruszkowskiej na odcinku Nadarzyn-Granica? Nasilenie ruchu na ul. Pruszkowskiej jest tak duże, że stwarza to olbrzymie zagrożenie dla pieszych, nie wspominając o rowerzystach. Samochody poruszające się na odcinku Granica-Nadarzyn w większości przekraczają dozwoloną prędkość – nierzadko ponad dwukrotnie. Nasilił się również ruch pojazdów ciężarowych – chociażby firmy Hetman. Dwa lata temu wydarzył się śmiertelny wypadek w Strzeniówce i kolizja 3 aut, wcześniej również śmiertelny wypadek na granicy Strzeniówki i Nadarzyna. Tylko czekać na kolejną tragedię. Wielu mieszkańców Nadarzyna i Strzeniówki nie ma możliwości bezpiecznego dotarcia do kolejki WKD w Nowej Wsi, ponieważ wzdłuż ul. Pruszkowskiej nie ma nawet pobocza. Chodnik byłby zapewne bardziej potrzebny niż wykonane rok temu oświetlenie.

Mariusz

Szanowny Panie Mariuszu,

informuję, że zgodnie z zawartym w 2015 r. porozumieniem Powiat Pruszkowski i Gmina Nadarzyn rozpoczęły współpracę w sprawie realizacji projektów rozwoju sieci dróg rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+
Na podstawie ww. porozumienia Gmina Nadarzyn zobowiązała się do wykonania dokumentacji projektowej oraz  realizacji ścieżki rowerowej m.in. na ul. Pruszkowskiej, od granicy Gminy do ul. Plantowej, o długości ok. 2 km.