Welcome to Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Welcome to Powiat Pruszkowski

Chciałbym się spytać Pana Starosty czy są jakie plany poprawy bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Starzyńskiego w Dawidach Bankowych (gm. Raszyn). Jest to bowiem skrzyżowanie wielce niebezpieczne gdzie linie ogrodzeń stykają się wręcz z krawędzią jezdni a kierujący chcąc się włączyć z podporządkowanej ulicy muszą wjeżdżać na środek skrzyżowania żeby coś w ogóle zobaczyć. Optymalnym rozwiązaniem w tej sytuacji byłaby oczywiście sygnalizacja świetlna.

Krzysztof

Szanowny Panie Krzysztofie,

informuję, że Zarząd Powiatu Pruszkowskiego realizując zadania ustawowe nieustannie dokonuje analizy bezpieczeństwa i warunków ruchu dla powiatowej sieci drogowej, w wyniku której ocenia konieczności zastosowania sygnalizacji świetlnych, bądź wprowadzenia ewentualnych zmian w obowiązujących organizacjach ruchu.
Pana wniosek dotyczący wybudowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej, ul. Starzyńskiego i ul. Baletowej w Dawidach Bankowych zostanie zgłoszony do projektu budżetu Powiatu Pruszkowskiego na 2017 r. Jest rozważane także przy współpracy z Urzędem m. st. Warszawy włączenie ulicy Starzyńskiego w ulicę Baletową z pominięciem obecnego rozwiązania.