Welcome to Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Welcome to Powiat Pruszkowski

Pytanie do Starosty Pruszkowskiego:

Szanowny Panie Starosto,
Jakiś czas temu Burmistrz Gminy Brwinów, pisał o planach powstania na terenie byłej szkoły w Pszczelinie Specjalistycznego Szpitala Ortopedycznego dla dzieci, w którym miały być leczone szczególnie trudne przypadki, w tym miejscu dzieci i ich rodziny z całej Polski, których nie stać  na zagraniczne leczenie, lub inne placówki nie podjęły się lecznia, miały mieć szanse na znalezienie pomocy.  Budowa takiego ośrodka  na terenie starostwa pruszkowskiego dałaby szansę na zatrudnienie wielu osobą, nie tylko lekarzy czy pielęgniarek ale i osób pracujących w pracowniach rentgenowskich, laboratoriach, w zapleczu sanitarnym, zapleczu gastronomicznym, różnego rodzaju usługach na terenie szpitala (kioski, sklepy, apteka, itp.). Wiązało by się to chociażby z rozwojem i promocja  całego powiatu.  Wiem, że budowa szpitala nie będzie realizowana. Będę wdzięczna za odpowiedź, dlaczego tak się dzieję, że powiat rezygnuje z tak ważonego przedsięwzięcia jakim jest budowa szpitala specjalistycznego.

Magdalena

Szanowna Pani Magdaleno,

informuję, że terenu pod prywatną klinikę ortopedyczną poszukiwała fundacja „Kochaj życie”. Dla swojej inwestycji brała ona pod uwagę różne lokalizacje w kilku miejscach w kraju. Rada Powiatu Pruszkowskiego podjęła uchwałę o przekazaniu Fundacji w użytkowanie wieczyste nieruchomości na terenie osiedla Pszczelin w Brwinowie. Jednak ostatecznie dla swojej inwestycji Fundacja wybrała inną lokalizację. Wyjaśniamy, że Fundacja jest podmiotem całkowicie prywatnym i w swoich decyzjach, na które Powiat Pruszkowski nie ma wpływu, kieruje się własnym rachunkiem.