Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowny Panie Starosto,

co z dalszym remontem ul. Robotniczej? Dlaczego prace się zakończyły na skrzyżowaniu z ul. Kaletnicza? Przecież to jest jakieś 300 m, a cały odcinek ma łącznie ok. 2000m. Wiadomo przecież, że dalszy odcinek także wymaga pilnej przebudowy. Widział Pan w jakim stanie jest chodnik? Syf, nierówności, wystające płyty, o które można się potknac i zrobić sobie krzywdę. Dlaczego się powtarza sytuacja z chodnikiem na ul. Promyka? Kiedy doczekamy się całościowej przebudowy, żeby choć raz coś było zrobione od początku do końca? Kiedy będzie sygnalizacja świetlna na skrzyzowaniu ul. Promyka i ul. Robotniczej? Powszechnie wiadomo, że jest to skrzyżowanie niebezpieczne, często dochodzi w tym miejscu do stluczek, ale także do poważniejszych kolizji drogowych. Piesi reż często nie są zauwazani na pasach przez kierowców. A co Pan powie tym wszystkim mieszkańcom posesji na odcinku od szkoły do skrzyżowania z ul. Robotnicza w kwestii chodnika? Wszyscy patrzyli z nadzieją, że w końcu coś dobrego się dzieje, a się okazało, że starostwo nie ma zamiaru dokończyć wymiany nawierzchni. Ci mieszkańcy są gorsi od reszty i dlatego muszą czekać nie wiadomo jak długo?

Pozdrawiam
Ewa
Ewa

Odpowiedź:

Pani Ewo,

W 2014 roku Zarząd Powiatu Pruszkowskiego zlecił do wykonanie dokumentacji technicznej dla przebudowy drogi nr 3139W – ul. Robotniczej w Pruszkowie. Koszt realizacji całego odcinka drogi wg kosztorysu inwestorskiego wynosi ponad 1,9 mln.

Zadanie będzie realizowane etapami, tj. w I etapie zostanie przebudowana ul. Robotnicza na odcinku od ul. Promyka do ul. Kaletniczej. 29 czerwca podpisano umowę z wykonawcą na przebudowę ww. drogi (długości ok. 380m), w zakresie przebudowy jezdni oraz chodnika i zjazdów po stronie wschodniej, budowy chodnika i zjazdów po stronie zachodniej, oczyszczenia istniejącej kanalizacji deszczowej, regulacji studzienek i wpustów deszczowych oraz wprowadzenia nowej stałej organizacji ruchu. W wyniku rozstrzygniętych postępowań przetargowych Zarząd Powiatu zabezpieczył dodatkowe środki finansowe na dalszą przebudowę ul. Robotniczej od ul. Kaletniczej do ul. Południowej.

Jednocześnie informuję, że w 2015 r. Zleciliśmy do wykonania dokumentację techniczną budowy sygnalizacji świetlnej dla pieszych w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej nr 3139 W – ul. Robotniczej i ul. Kaletniczej w Pruszkowie oraz dokumentację techniczną dla wykonania systemu dyscyplinowania kierowców na drodze powiatowej nr 3112W ul. Promyka w Pruszkowie na odcinku od ul. Robotniczej do ul. Przejazdowej. Po uzyskaniu ww. dokumentacji Zarząd Powiatu ogłosi postępowanie przetargowe na ich realizację.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst