Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam. Czy biuro paszportów mogło by być czynne jeszcze w jeden dzień tygodnia dłużej np. 17 lub 18. Dla osób które pracują w Warszawie a mieszkają w Grodzisku jest to nielada wyzwanie dojechać do 15.

Pozdrawiam. Chciałam zaznaczyć że Urzędy są dla ludzi a nie ludzie dla Urzędów, że gdyby nie Petenci, Ci pracownicy nie mieli by pracy. Jeszcze raz pozdrawiam.
Beata

Odpowiedź:

Szanowna Pani Beato,

Wspólnie z zarządem powiatu stworzyłem nową strukturę organizacyjną Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Główna zmiana wiąże się z powstaniem Wydziału Obsługi Mieszkańców. Celem uruchomienia WOM jest ujednolicenie pracy i podniesienie jakości obsługi interesantów w zakresie przyjmowania wniosków, udzielania informacji o trybie, procedurach i przebiegu rozpatrywania spraw oraz wydawania dokumentów w jednym miejscu.
Ten nowy element struktury administracyjnej zaoszczędzi czas mieszkańców oraz usprawni system pracy w urzędzie. Wprowadzenie takich zasad obsługi będzie wiązało się również z wdrożeniem nowoczesnych, specjalistycznych systemów informatycznych oraz odpowiednim przeszkoleniem urzędników. Dlatego zmiany godzin pracy Starostwa będą rozważane dopiero po pełnym uruchomieniu Wydziału Obsługi Mieszkańców, co może nastąpić pod koniec bieżącego roku.

Jednocześnie chcę poinformować, że od 17 stycznia 2013 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o dokumentach paszportowych. Najważniejsza zmiana przepisów dotycząca \”odmiejscowienia\” wydawania paszportów i paszportów tymczasowych w kraju i za granicą umożliwia ubieganie się o wydanie dokumentu paszportowego w dowolnym organie paszportowym na terenie całego kraju i za granicą, niezależnie od miejsca zamieszkania/zameldowania.
Adresy znajdują się na stronie Urzędu Wojewódzkiego (http://www.mazowieckie.pl/pl/dlaklienta/paszporty/miejsca-skladania-wnio/113,Warszawa.html)

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst