Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Panie Starosto,

Zwracam się do Pana w sprawie podjęcia radykalnych działań dot.  katastrofalnego stanu drogi powiatowej nr ew. 3114W w Wolicy Powiat Pruszkowski łączącej Suchy Las z ul. Ogrodową. Jest to droga bardzo często uczęszczana przez pojazdy osobowe, jak również w związku z budową obwodnicy Janek przez ciężkie samochody ciężarowe dotarczające produkty pod budowę wspomnianej nowej drogi.

Jak już wspomniałem aktualnie droga 3114 W jest w tragicznym stanie – same dziury, a przejechanie jej jest porównywalne z rajdem dla samochodów terenowych. Jeżdzące tendy samochody ulegają uszkodzeniu / uszkodzenia podwozi/ spowodaowane brakiem kontroli Powiatu nad stanem nawierzchni. Należałoby uniknąć spraw odszkodowawczych za zaniedbania zarządcy drogi  3114 W i oszczedzić użytkownikom czasu  i nerwów na sprawy sądowe.

Sparawa drogi powiatowej 3114 W poruszana była wielokrotnie przez urzytkowników drogi za czasów poprzedniej Pani Starosty.  Niestaty działania Pana poprzedników nie przenosiły się na konkretne działania. Proszę o informację jak szybkie działania zostaną podjęte w sparwie naprawy drogi 3114 W, gdyż nie chciałbym przekazywać tematu do mediów lokalnych, regionalnych, które bardzo szybko zainteresują się tą sprawą.

Mam nadzięję, że nie  bedzie Pan jako Starosta Powiatu Pruszkowskiego z godnie z obietnicami przedwyborczymi  obojętny na problemy mieszkańców powiatu, jak poprzednia Pani Starosta Smolińska.

Liczę na szybkie działania Powiatu w w/w sprawie.
Robert

Odpowiedź:

Panie Robercie,
Droga nr 3114W w Wolicy jest droga gruntową. Jeśli warunki atmosferyczne tylko pozwalają jest ona równana i uzupełniana tłuczniem. Zarząd Powiatu obecnie analizuje sieć dróg powiatowych i przygotowuje projekcję inwestycyjną na kolejne lata.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst