Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowny Panie Starosto!

Czy ma Pan jakiś konkretny pomysł na uzdrowienie sytuacji panującej na ulicy Drzymały od czasu usytuowania nowego obiektu Starostwa w tym miejscu ( wbrew logice i sztuce architektonicznej)? Uliczka stała się niemal nieprzejezdna w godzinach pracy urzędu, kierowcy nagminnie łamią przepisy, stając gdzie się da – niemiłosiernie utrudniają życie stałym mieszkańcom tego rejonu, blokując nawet wjazdy do garaży,,  parkując na trawnikach, chodnikach,  obu pasach jezdni. Nie ma dnia ( pewnie oprócz środy)żeby nie dochodziło do konfrontacji między trąbiącymi na siebie kierowcami i przechodniami, którzy zmierzają np. do przychodni i chcą przedostać się między samochodami na drugą stronę jezdni.

Może by tak przenieść wydział komunikacji generujący cały ten bałagan?

Pozdrawiam.
Jolanta P.
Jolanta

Odpowiedź:

Pani Jolanto,

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego wspólnie z Prezydentem Miasta Pruszkowa rozpoczął działania w celu zmiany zaistniałej sytuacji na ul. Drzymały i al. Niepodległości w Pruszkowie. Obecnie analizowana jest możliwość zwiększenia ilości miejsc parkingowych w al. Niepodległości.

Prowadzone działania mają na celu usprawnienie ruchu drogowego i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców w tym rejonie, a także zapewnienie swobodnego dostępu do Starostwa Powiatowego, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinnie oraz publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst