Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam,
Proszę o informację jaki jest status planowanego łącznika pomiędzy ul. Sokołowską, a aleją Hrabską w miejscowości Falenty. Podkreślam, iż obecne włączenie ul. Sokołowskiej w Al. Krakowską będzie dużym utrudnieniem dla mieszkańców powiatu w korzystaniu z węzła Wypędy drogi ekspresowej S-8 stanowiącej obwodnicę Raszyna i Janek. Łącznik pomiędzy Sokołowską a skrzyżowaniem Al. Hrabskiej z Al. Krakowską (przy salonie BMW) znacząco poprawiłby bezpieczeństwo i umożliwi ruch w każdym kierunku, bez konieczności zawracania na Al. Krakowskiej.
Maciej

Odpowiedź:

Panie Macieju,

informuję, że w związku z przyspieszeniem przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad prac dotyczących budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica droga krajowa 7/8 – Aleja Krakowska droga na tym odcinku straci status drogi krajowej.

W związku z tym Zarząd Powiatu Pruszkowskiego odstąpił od realizacji przedmiotowego łącznika ponieważ, możliwe będzie wykonanie skrzyżowania Alei Krakowskiej z drogą powiatową (ul. Sokołowska) umożliwiającego skręt w lewo.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst