Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Dzień dobry.
Jestem studentką III roku Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego i w tym roku piszę pracę licencjacką pt. \”Historia zmian ekologicznych rzeki Utrata z podkreśleniem wpływu antropopresji na jakość wód\”.
W mojej pracy staram się zebrać wszelkie archiwalne oraz aktualne informacje na temat stanu wód w rzece Utrata. Chciałam się dowiedzieć, czy projekt programu renaturyzacji rzeki przygotowany przez Pana R. Skarbka został wprowadzony, czy zostały podjęte jakieś działania w kierunku jego realizacji? Jeżeli tak, na jakim one są etapie? Czy istaniałaby możliwość udostępnienia mi opracowań na ten temat przez Starostwo?
Karolina

Odpowiedź:

Pani Karolino,

W wyniku realizacji projektu „Identyfikacji zagrożeń stanu środowiska doliny i zlewni rzeki Utraty jako bariery rozwoju przestrzennego Powiatu Pruszkowskiego – zarys programu renaturyzacji rzeki” powstał „Regionalny Program Rozwoju Gmin Powiatu Pruszkowskiego Zlewni Utraty – Program Utrata”. Syntezę powyższego opracowania znajdzie Pani na stronie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie www.powiat.pruszkow.pl w zakładce „Środowisko”.

Jednocześnie informuję, że z pełną dokumentacją może się Pani zapoznać osobiście w tutejszym Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa przy ul. Drzymały 30 w Pruszkowie, w godzinach pracy urzędu, w pokoju nr 123 na pierwszym piętrze.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst