Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Zwracam się z prośbą o informację, na kiedy jest planowana przebudowa drogi powiatowej nr 01505 (ulica Graniczna, gmina Raszyn). Jest to jedna z nielicznych dróg powiatowych gruntowych (zgodnie z mapką zamieszczoną na stronie internetowej Starostwa). Mieszkańcy czekają na remont drogi i położenie prawdziwego asfaltu, a nie łatanie dziur namiastką asfaltu albo jakąś glinopodobną substancją. Przy coraz większym natężeniu ruchu samochodów osobowych i ciężarowych (przy ulicy Granicznej są liczne hurtownie i agencja celna) zasypywanie dziur pomaga na kilka dni, potem znowu wybijają się dziury takiej głębokości, że można uszkodzić samochód. Dodatkowo z tej substancji na drodze bardzo się kurzy, co jest uciążliwe dla mieszkańców i pieszych. Droga nie ma chodnika, a mieszkają tu ludzie którzy bezpiecznie chcą dojść do przystanku autobusowego, a nie tylko zmotoryzowani. Oczywiście droga nie ma też oświetlenia, co jest szczególnie uciążliwe w okresie jesienno-zimowym. Proszę o informację, na kiedy Powiat planuje remont i dostosowanie drogi do standardów, jakie powinny być zapewnione w XXI wieku. Jeżeli remont jest powiązany z budową węzła Janki Małe, proszę o informację, czy będzie to dotyczyło drogi na całej jej długości (tzn. od drogi krajowej nr 7 do drogi krajowej nr 8).
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Beata

Odpowiedź:

Z uwagi na ograniczone środki finansowe w budżecie powiatu na 2014 r., jak również w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2014-2017, nie znalazło się wiele zadań inwestycyjnych z zakresu przebudowy dróg, w tym również ul. Graniczna w Jankach.

Jednocześnie zawiadamiam, że w ramach utrzymania drogi zlecane są bieżące remonty (uzupełnianie ubytków i równanie) ww. drogi. Natomiast uszkodzenia spowodowane budową odcinka drogi ekspresowej S8 od węzła „Opacz” do węzła „Paszków”, będą usuwane przez wykonawcę tj. firmę Strabag Sp. z o.o.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst