Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani Starosto. Jestem mieszkanką miejscowości Parzniew. Od 17.03.2014 r zamykają nam Państwo ulicę 36 PP Legii Akademickiej na dwa i pół miesiąca. Do dnia dzisiejszego nie można nigdzie sprawdzić jak będzie można z mojej miejscowości się wydostać do Warszawy, a większość mieszkańców pracuje właśnie w Warszawie. PKS nic nie wie o jakichkolwiek zmianach w kursowaniu autobusu od poniedziałku. Czy przystępując do tej inwestycji wynegocjonowali Państwo z PKP możliwość jazdy z Pruszkowa do Brwinowa i z powrotem z biletem na drugą strefę przez miesiące remontu? Dlaczego tak utrudniająca życie ludziom przeszkoda jest \\\”załatwiana\\\” w cztery dni??? Nic nie jest przygotowane jak należy. Zero informacji, powiadomień czy plakatów. Tak się nie postępuje. Wybory się zbliżają….
Grażyna

Odpowiedź:

Pani Grażyno,
Pierwotny harmonogram realizacji ul. Przyszłości w Pruszkowie i Parzniewie był podzielony na trzy etapy. Pierwszy dotyczył przebudowy odcinka ul. Przyszłości (o długości 402m) i został wykonany do końca listopada 2013 r. Drugi etap zakładał przebudowę odcinka ul. Przyszłości (o długości 1.150m) i miał być wykonany do 15.09.2014 r. W trzecim miała być przebudowana ul. 36 P.P. Legii Akademickiej (na odcinku 490m) i termin wykonania wyznaczono na 15.11.2015 r. Zarząd Powiatu Pruszkowskiego w zawartej umowie z wykonawcą ww. prac nie zakładał zamknięcia obu dróg równocześnie.
Konieczność zmiany pierwotnego harmonogramu realizacji budowy ul. Przyszłości w Pruszkowie i Parzniewie została wymuszona pracami prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w związku z prowadzoną przez nich modernizacją dalekobieżnej linii z Warszawy do Łodzi, planowanym zamknięciem przejazdu w ciągu ul. Działkowej oraz wynikającą z tego faktu potrzebą utworzenia nowej przeprawy przez torowisko w ciągu ul. Przejazdowej.
W związku z intensyfikacją prac polegających na przebudowie istniejącej infrastruktury kolejowej przez PKP PLK S.A. wskazane było przyspieszenie prac związanych z przebudową ul. 36 PPLA, którą niestety należało zamknąć. Jedyny możliwy objazd, zaopiniowany pozytywnie przez policję, został wyznaczony przez miasto Brwinów. Informacja o utrudnieniach została zamieszczona na stronie internetowej Powiatu Pruszkowskiego w dniu 13.03.2014 r., natomiast tablice informujące o wyznaczonych objazdach zostały ustawione w dniu 12.03.2014 r.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst