Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Dzień dobry, bardzo proszę o wysłupkowanie wjazdu na nowy chodnik, na oddanej niedawno powiatowej inwestycji: remont al. Marii Dąbrowskiej i Brzozowej w Komorowie.
Nagminnie parkują tam samochody niszcząc nową nawierzchnię i zieleń. Proszę też o wysłupkowanie trawników lub obsadzenie ich żywopłotami. Proszę też na przyszłość wymagać od projektantów aby nie proponowali takich wąskich trawniczków niczym nie osłoniętych ponieważ nie sprawdzają się one
w naszych warunkach. Są zawsze rozjeżdżane przez samochody, a błoto rozwożone jest po całej okolicy.
Pozdrawiam
Marzena

Odpowiedź:

Pani Marzeno,

Modernizacja al. Marii Dąbrowskiej w zakresie przebudowy chodników, poboczy i wyniesionych skrzyżowań oraz budowy przejścia na ul. Kolejowej zostały zrealizowane przez Powiat Pruszkowski na podstawie dokumentacji projektowej wykonanej przez Gminę Michałowice, która konsultowała wprowadzone zmiany z mieszkańcami i radnymi z tego terenu. W dokumentacji tej nie zaplanowano nasadzeń krzewów, ani postawienia słupków na trawnikach. Jednocześnie uprzejmie informuję, że Pani uwagi i propozycje zostaną przesłane do Wójta Gminy Michałowice, aby mogły być uwzględnione przy tworzonej przez niego wspólnie z mieszkańcami dokumentacji, która jest przygotowywana w celu przeprowadzenia kontynuacji przebudowy dalszej części Al. Marii Dąbrowskiej.Proponuję wszelkie dalsze uwagi i propozycje kierować do Urzędu Gminy Michałowice.

W celu ograniczenia działań związanych z niszczeniem zieleni przez parkujące samochody, zwróciłam się do Komendanta Policji Powiatowej w Pruszkowie z prośbą o zwiększenie ilości patroli w tym rejonie.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst