Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

witam,
pragnę zgłosić potrzebę wytyczenia przejścia dla pieszych na ul. Pogodnej przy osiedlu Oligo park, obecne przejścia są zbyt daleko siebie a mieszkańcy chcący przejść do sklepów łamią prawo,drugim zgłoszeniem jest montaż progów zwalniających droga na ul.Pogodnej jest otoczona jest blokami i nie rozumiem czemu na tej ulicy nie ma progów a na ul. Gożdziałkowskiego są, mimo że tam bloków brak jedynie parę domków mieszkalnych i fabryka kogo te progi chronią tam?
jak powstanie Biedronka na ul. Komorowskiej i osiedle Manhattan to ta ulica stanie się niebezpieczna i kto poniesie odpowiedzialność za wypadki,bo kierowcy jak nie ma fotoradaru i progów to mają gdzieś nakazy i zakazy 50 km/h, dlatego apeluje o za monitorowanie na tej ulicy i wprowadzenie tak podstawowych zasad bezpieczeństwa dla mieszkańców, by kto miał płacić podatki ,musicie mnie czymś zachęcić jako nowego mieszkańca jak nic nie zrobicie to zapłacę gdzie indziej!
Adam

Odpowiedź:

Szanowny Panie Adamie,
W odpowiedzi na pytanie informuję, że na ul. Gordziałkowskiego, będącej w zarządzie Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, nie ma progów zwalniających. Natomiast ulica Pogodna jest drogą gminną. Za realizację inwestycji na tej drodze odpowiedzialny jest Prezydent Miasta Pruszkowa, ul. Kraszewskiego 14/16, 00-800 Pruszków, tel. 22 735 88 88, mail: prezydent@miasto.pruszkow.pl.
Jednocześnie informuję, że inwestor/zarządca drogi, w tym przypadku Prezydent Miasta, jest zobowiązany przedstawić organizację ruchu na danym terenie Staroście do zatwierdzenia. Do 14 lutego br. nie wpłynął wniosek w tej sprawie.
W związku z powyższym przesyłałam Pana pytanie do Prezydenta Miasta Pruszkowa.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst