Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Kiedy pani stasrosta wyda zgode na otwarcie domu pomocy spolecznej w brwinowie ktore organizuje ksn aw? czekamy na nia juz prawie 1,5 roku. czy pani naprawde tak nie lubi chorych dzieci ktorymi opiekuje sie kosciol?
leon

Odpowiedź:

Szanowny Panie Leonie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie dotyczące zgody na otwarcie domu pomocy społecznej w Brwinowie pragnę poinformować, że zgodnie z art.57 ust.2 ustawy o pomocy społecznej „zezwolenie na prowadzenie domu pomocy społecznej wydaje wojewoda właściwy ze względu na położenie domu”. Według informacji uzyskanych z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej oczekuje obecnie na ponowną decyzję Wojewody Mazowieckiego w tej sprawie. Po uzyskaniu powyższej zgody osoby niepełnosprawne będą mogły zamieszkać w brwinowskiej placówce na podstawie umowy cywilnoprawnej zawartej ze stowarzyszeniem prowadzącym DPS.
Ponadto informuję, że na terenie Powiatu Pruszkowskiego funkcjonują obecnie dwa domy pomocy społecznej (jeden z nich prowadzony jest przez zgromadzenie zakonne) przeznaczone dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie. Obie placówki dysponują wolnymi miejscami.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst