Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Za pośrednictwem tej strony, chciałam bardzo serdecznie podziękować Pani Elżbiecie Smolińskiej za umożliwienie oglądania koncertu Zespołu Mazowsze w kościele pw. NPNMP na Żbikowie. Bardzo serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że takie koncerty częściej będzie można oglądać i w nich uczestniczyć. Jolanta Stańczyk z rodziną
Jolanta

Odpowiedź:

Szanowna Pani Jolanto,

Dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że tegoroczny koncert kolęd w wykonaniu Chóru i Orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem.

Powiat Pruszkowski stara się być moderatorem życia społecznego na różnych płaszczyznach, w szczególności zaś życia kulturalnego.

Co roku w okresie bożonarodzeniowym oraz wielkopostnym Powiat organizuje koncerty kolęd i pieśni pasyjnych w wykonaniu największych artystów. W Pruszkowie gościł m.in. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny, czy Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

We współpracy ze Stowarzyszeniem K40 organizowane są Pruszkowskie Salony Poezji, które od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego. Na deskach Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie występowali tak znakomici aktorzy jak Anna Dymna, Daniel Olbrychski, Jan Nowicki, Zbigniew Zamachowski. Na najbliższym spotkaniu z cyklu Salony Poezji w dniu 19 stycznia będzie można wysłuchać wierszy Mariana Hemara w interpretacji znanych polskich aktorów: Aleksandry Justy i Cezarego Żaka.

Na Żbikowie sercem życia kulturalnego Powiatu jest Muzeum Dulag 121, które jako samorządowa instytucja kultury Powiatu Pruszkowskiego oferuje wiele atrakcji.

W Muzeum odbywają się m.in. Spotkania z cyklu Karty Historii.

Na najbliższym – w dniu 25 stycznia, będzie można wysłuchać wykładu pn. „Wyzwolenie Warszawy” wygłoszonego przez Karola Karasiewicza z Muzeum Powstania Warszawskiego oraz obejrzeć pokaz fragmentów kronik filmowych polskich i radzieckich.

W celu zapoznania się z bieżącą ofertą kulturalną Powiatu Pruszkowskiego zapraszam do śledzenia aktualności na stronie internetowej: www.powiat.pruszkow.pl.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst