Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

dotyczy remontu Brzozowej w Komorowie.
Bardzo proszę o posadzenie żywopłotów w miejscu półmetrowych trawniczków. Takie trawniczki sie po prostu nie sprawdzają – są od razu rozjeżdżane przez samochody. Proszę też o taką korektę oznakowania żeby rowerzyści mogli jeździć legalnie jezdnią i nie musieli potrącać pieszych na tym chodniku zwanym teraz ciągiem pieszo rowerowym. Ruch samochodowy jest uspokojony i nie ma powodu do wciskania rowerzystów na chodniki.
Marzena

Odpowiedź:

Pani Marzeno,

Dokumentacja na podstawie której została przebudowana przedmiotowa droga została wykonana na zlecenie Gminy Michałowice i nie zakładała dokonania nasadzeń krzewów na trawniku. Jednakże Pani wniosek zostanie poddany analizie po okresie zimowym tj. w roku 2014.

Ogólnie przyjętą tendencją w projektowaniu ciągów komunikacyjnych jest kierowanie ruchu rowerowego poza jezdnię dla podniesienia bezpieczeństwa. Wszędzie tam, gdzie jest to możliwie ścieżki rowerowe stanowią oddzielne pasy ruchu, jednak w przypadku ul. Brzozowej musiały zostać zaprojektowane i wykonane ciągi pieszo-rowerowe, gdzie pierwszeństwo mają jego piesi użytkownicy. Pragnę nadmienić, że dokumentacja stanowiąca podstawę do przeprowadzonej przebudowy była konsultowana i zaakceptowana przez Radę Komorowa reprezentującą mieszkańców.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst