Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam, dzięki za odpowiedź na temat ul. Targowej szkoda, że wszystkie inwestycje tak wolno są realizowane. Mam jeszcze jedno pytanie, które mnie niezmiernie nurtuje. Raszyn podlega pod Pruszków wszystkie ważne urzędy znajdują się w w/w mieście. Jak mieszkaniec Raszyna i okolic ma dostać się do Pruszkowa nie mając samochodu? Dlaczego nie ma autobusów podmiejskich do Pruszkowa? Wg mnie konieczne jest takie połączenie najlepiej z Okęcia przez Raszyn do Pruszkowa. A teraz paradoks do Piaseczna jest jeden autobus bezpośredni 807, jest tez druga możliwość 715 do puławskiej i tam przesiadka (chciałem nadmienić, że szary mieszkaniec gminy Raszyn nie ma nic do załatwienia w Piasecznie). A teraz droga do Pruszkowa jedziemy autobusem do Okęcia, tam przesiadka do tramwaju, następnie przesiadka przy Hynka w autobus 401 lub 189 wysiadamy przy wkd raków tam wsiadamy w WKD następnie wysiadamy w Pruszkowie, powiem szczerze, że nie wiem czy ze stacji WKD w Pruszkowie daleko jest do urzędów ale wydaje mi się że raczej tak a napewno do urzędu skarbowego na Staszica. Chyba coś tu jest nie tak, Jestem bardzo ciekawy odpowiedzi.
Pozdrawiam
Marcin Wołosiak

Odpowiedź:

Panie Marcinie,
Połączenia komunikacyjne oraz zawieranie umów z ZTM na lokalny transport zbiorowy należy do zadań własnych gmin zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym Dz.U. Nr 142 poz. 1591. Uruchomione linie autobusowe umożliwiają dojazd z Raszyna do Pruszkowa poprzez Nadarzyn. Informacje dotyczące połączeń autobusowych pomiędzy Pruszkowem i Raszynem oraz rozkładów jazdy można uzyskać np. na stronie internetowej gminy Nadarzyn.
W 2006 r. Powiat Pruszkowski uruchomił linie autobusową na trasie Pruszków-Raszyn, aby wspomóc mieszkańców powiatu. Linia została zlikwidowana w 2007 r. ze względu na małe zainteresowanie mieszkańców tym połączeniem, co wykazały przeprowadzone wcześniej badania.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst