Welcome to Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Welcome to Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam,
Czy na podstawie posiadanej karty wędkarskiej (jej posiadanie wiąże się ze zdanym wcześniej egzaminem z wiedzy na temat zasad ochrony i amatorskeigo połowu ryb) statrostwo wyda mi Kartę Łowcy Podwodnego czy tez jestem zobowiazany do powtornego zlozenia wspomnianego wyzej egzaminu?
Leszek

Odpowiedź:

Panie Leszku,
Koła wędkarskie działające na terenie Powiatu Pruszkowskiego nie są uprawnione do przeprowadzania egzaminów na łowiectwo podwodne. Natomiast w Okręgu Mazowieckim Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie, przy ul. Twardej 42, uzyskałam informację, o możliwości zdania egzaminu na kartę łowiectwa podwodnego. Uzyskane informacje zamieszczam poniżej.

Karta Łowcy Podwodnego

Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze zgodnie z §4 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie zamieszczonego w Dz. U. Nr 138, poz. 1559 jest organizacją społeczną uprawnioną do przeprowadzania egzaminów w zakresie ochrony i połowu ryb w celu uzyskania karty łowiectwa podwodnego. Statutowy organ PTTK – Komisja Działalności Podwodnej ZG PTTK w drodze uchwały upoważniła do przeprowadzenia szkolenia zakończonego egzaminem z zakresu ochrony i połowu ryb następujące osoby, do których kontakt jest pod n/w linkiem:
http://www.kdp-pttk.org.pl/szkolenie/karta-lowcy-podwodnego
Osoby zainteresowane zdobyciem Karty Łowcy Podwodnego proszone są o bezpośredni kontakt z osobami upoważnionymi.
Po uzyskaniu zaświadczenia o zdanym egzaminie, zainteresowane osoby, zamieszkujące na terenie Powiatu Pruszkowskiego mogą wystąpić do Starosty Pruszkowskiego o wydanie karty łowiectwa podwodnego.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst