Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani
Została wydana decyzja o realizacji inwestycji drogowej tj. przebudowy ul. Błońskiej. Jest to ul. bardzo niebezpieczna obecnie stanowi obwodnicę miasta do A2. Niestety na planie przebudowy ul. znajduje się niepokojący element tj. budowa dojazdu do DPD z ul. Błońskiej. Jest to zakład o wysokiej uciążliwości dla mieszkańców co potwierdziły Badania WIOŚ pismem ab4152/48/09 o wysokiej emisji hałasu. DPD ustawiło wysokie kontenery i na tym koniec. Budowa dojazdu z Błońskiej spowoduje że cały ruch tirów będzie odbywał się nie od strony nikomu nie zwadzającej ul. Groblowej tylko Błońskiej. Bardzo proszę (Błagam) o przeanalizowanie konieczności wjazdu z Błońskiej?
Wojtek B

Odpowiedź:

Odcinek ulicy Błońskiej od ulicy Południowej do ulicy Promyka jest drogą gminną. Za realizację inwestycji na tej drodze odpowiedzialny jest Prezydent Miasta Pruszkowa, ul. Kraszewskiego 14/16, 00-800 Pruszków, tel. 22 735 88 88, mail: prezydent@miasto.pruszkow.pl

W związku z powyższym przesyłam Pana pytanie zgodnie z kompetencjami do Prezydenta Miasta Pruszkowa i poniżej zamieszczam odpowiedź jaką otrzymałam od Elżbiety Korach Naczelnika Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Witam,
w odpowiedzi na poniższe pytanie informuję, że zgodnie z informacją uzyskaną z Firmy wjazd od ul. Błońskiej ma charakter awaryjny. Organizacja obsługi tirów pozostanie niezmieniona tj. Z wykorzystaniem wjazdu z ul. Groblowej.
pozdrawiam
Elżbieta Korach

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst