Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Dzień dobry!
Jesteśmy mieszkańcami osiedla przy ul.Broniewskiego 28 w Pruszkowie.
Od ponad trzech lat jak się tu osiedliliśmy, mieszkańcy naszej Wspólnoty Mieszkaniowej borykają się z problemem jaki stanowi fatalny stan nawierzchni ulic, oraz brak drożnych chodników przy Broniewskiego i Warsztatowej.
Ostatnio w lokalnej prasie ukazuje się coraz więcej informacji na temat długo wyczekiwanego gruntownego remontu/przebudowy tych dróg.
Czy Państwo mogą w przybliżeniu wskazać termin kiedy rozpoczną się pracę przy modernizacji tych ulic? Czy rok 2013 jest realnym terminem?
Pozdrowienia!
Wspólnota Mieszkaniowa ul.Broniewskiego 28 Pruszków

Odpowiedź:

W odpowiedzi na Pana maila z dnia 12 kwietnia br. w sprawie
ul. Broniewskiego oraz Warsztatowej informuję, że Zarządowi Powiatu Pruszkowskiego znany jest stan techniczny przedmiotowych dróg i na bieżąco zlecane są remonty.
Opracowana jest dokumentacja techniczna przebudowy ciągu ulic Warsztatowa, Broniewskiego i Warszawska, jednakże koszt realizacji tego zadania to ponad 21.000.000 zł bez wykupu gruntów. Realizacja tej inwestycji przerasta możliwości finansowe Powiatu Pruszkowskiego, dlatego też Zarząd Powiatu podjął decyzję o prowadzeniu prac etapami.
W tym roku podpisano porozumienie z Miastem Piastów na wykonanie odwodnienia i kanalizacji deszczowej na ul. Warszawskiej na odcinku od ronda im. Ryszarda Kaczorowskiego do ul. Bohaterów Wolności. Następnym krokiem będzie wykonanie odwodnienia ul. Broniewskiego i Warsztatowej w rejonie ul. Długiej. Kolejne odcinki będą realizowane w latach następnych w miarę posiadanych środków finansowych.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst